top of page

Čhu lum a "lázně pěti elementů"

S léčivou mocí či potenciálem vody pracuje tradiční tibetská medicína také formou koupelí. Rozhodující přitom je výběr vody -  s určitým přírodním minerálním charakterem - nebo její příprava, např. povařením vybraných bylin. Zahřívání, ponoření do lázně i cílené vdechování stoupajících par spojuje všechny prvotní elementy ve společném, vodou neseném léčivém působení.

Kdy Čhu lum použijeme?

Vedle všeobecně užitečného a příjemného uvolňujícího účinku jsou speciální koupele vhodné při různých formách ztuhlosti končetin, svalů, šlach a vazů, při paralýze i svalové infekci. Mohou pomoci také při opuchlosti končetin a vodnatých otocích. Tradiční tibetská medicína doporučuje určité koupele i jako vnější terapii při abscesech a vředech.

Bucket Hot Tub
Hot Tub

Jak Čhu lum funguje?

Koupele v promyšleně zvolených minerálních nebo speciálně připravených, bylinami obohacených vodách využívají uvolňující a pojivou sílu elementu vody ke zprostředkování rozmanitě odstíněného léčebného působení. Voda je nositelem určitého tepla, a podle potřeby i určitých minerálů nebo bylinných esencí. Působí samotná koupel i inhalace vodních par.

Děkujeme za zájem! Brzy se ozveme!

bottom of page