top of page

Horme - harmonizace životní energie

Tuto terapeutickou techniku nazvali staří tibetští lékaři („amči“) „mongolská moxa“. Její původ přitom odvozují z jednoho z pradávných království, které existovalo už před 4 000 lety na území Tibetu. Vybrané směsi bylin a semen v měkké přírodní látce, ponořené do sluncem či ohněm zahřátého sezamového oleje, jsou přikládány na určitá místa těla, klíčová pro proudění životní energie tak, aby působily na její vyrovnání a harmonizaci.

Proč a jak Horme funguje?

Tato tradiční a v tibetské medicíně vážená  tzv. „vnější terapie“ velmi cíleně a konkrétně působí na vyrovnání životní energie a její harmonické zklidnění při určitém typu jejího rozrušení a disharmonického rozjitření/ vybuzení.

To se v projevuje v dnešní době hojnými stavy emoční nerovnováhy, smyslové utlumenosti nebo otupělosti a poruch, které ve svých důsledcích vedou až do tělesné ztuhlosti a bolestí. Proti tomu všemu pak horme nabízí své vyrovnávající, léčivé působení.

KKPL_WEB_SHOTS-55.jpg
KKPL_WEB_SHOTS-64.jpg

Benefity a příklady použití Horme

Pomocí horme je tak možné dosáhnout uvolnění a ošetření poruch, plynoucích z emocionální disharmonie a psychických potíží. Je vhnodnou součástí terapie stresu, úzkosti, deprese, emoční lability stejně jako nespavosti. Příznivě jím lze ovlivnit i obtíže krevního oběhu a ošetřit bolesti pociťované v kostech a svalech.  Zvláště účinné je horme jako speciální ošetření ženy po porodu.

Děkujeme za zájem! Brzy se ozveme!

bottom of page