top of page

Tibetská masáž Kunye

Specifická tibetská reflexní masáž je jednou z hlavních a podle tradice i nejstarších externích terapií tradiční tibetské medicíny. Pro své harmonizační a vitalizující účinky je po tisíciletí zmiňovaná a vážená jako nezbytná součást léčebného postupu. Na první pohled je osobitá svým vlastním, specifickým přístupem k přípravě a užití masážních olejů, které jsou aromatizovány cíleně volenými bylinami. I samo tlakové působení na akupresurní body a energetická ohniska v těle je podpořeno promyšleným užíváním prvotních přírodních živlů (kámen, dřevo, mušle aj.)

Proč Kunye použít a co nám to přinese?

Psychický tlak a stres jsou nechtěným, ale přesto všudypřítomným jevem naší současnosti. Tradiční tibetská medicína rozpoznává jejich fyziologický účinek na člověka jako reálné poškození jedné z hlavních funkcí životní energie. Kunye, tradiční tibetská masáž, pomáhá právě toto rozrušení zklidnit a harmonizovat. Vědění s kunye spojené, nashromážděné a rozvinuté během tisíciletí zkušenosti, je velmi komplexní a umožňuje tuto masáž citlivě modifikovat, přesně vést a cíleně směřovat podle typu a potřeb pacienta.

Stones on Foot
Pressure Point Massage

Kdy Kunye použít?

Masáž kunye se užívá jako komplexní ošetření i jako pomůcka diagnózy, která umožňuje nalézt konkrétní blokace a poškození. Její omlazující a regenerační účinky jsou všeobecné, uvolňuje napětí a vedle zvýšení vitality podněcuje odstranění toxinů, nahromaděných v těle z příčiny stresu a nejrůznějších poškození. Aktivace a harmonizace energie umožňuje podnítit i detoxikaci vnitřních orgánů. To má mnoho dopadů a praktické využití je velmi široké, kromě zmíněného je např. také dobrou metodou prevence poškození svalů.

Děkujeme za zájem, brzy se ozveme!

bottom of page