top of page

Naše poslaní 

Snímek obrazovky 2021-03-31 v 11.53.17.png
  • Díky našemu setkání s realizovanými Lamy tibetského buddhismu a také díky naslouchání Dharmě – Buddhovu učení, jsme mohli získat porozumění vzájemné propojenosti a závislosti zdraví těla, řeči a mysli.

 

  • Tibetská duchovní tradice postavená na principu Buddhovi Dharmy, rozpoznala velmi konkrétně a prakticky plný význam, synergie zdraví těla a řeči a duchovního výcviku mysli.

 

  • Aktivita prostoru, která neustále projevuje pod vlivem sil kauzality tvoření a zanikání jevů, je ve své podstatě naprosto dokonalá. Smyslem navození harmonie, tedy zdraví těla, řeči a přirozeného principu rozpoznání podstaty mysli je pochopeni dokonalosti vědomého prostoru. To, že nejpřímější cestou k harmonii a zdraví je být v souladu s proudem kauzality.

"Vlastníma rukama, můžeme pomoct ostatním. Vlastní řečí, můžeme pomoct ostatním. Vlastníma očima, se můžeme učit jak pomáhat ostatním."

J.S. 17. Gyalva Karmapa Trinley Thaye Dordže

Our Mission

Náš úkol, naše přání

Naším úkolem a přáním je umožnit co nejvíce lidem – cítícím bytostemsetkat se s tradiční tibetskou medicínou, a skrze ní a její metody s Buddhovou Dharmou. KKPL bude místem otevřeným každému, kdo cítí potřebu ve svém životě něco změnit. Autentickými prostředky tradiční tibetské medicíny chceme pomáhat odstraňovat potíže, způsobené současným stresem, vynucenou ztrátou kontaktu s vnější přírodou i vlastní vnitřní přirozeností a jejími podmínkami.

Kdo bude mít zájem, dostane zde příležitost seznámit se s duchovními prameny: s odpovídajícími učeními buddhismu – tak, jak jsou předávána v tibetské tradici.

KKPL_WEB_SHOTS-82.jpg
stupa01.jpeg

Naše vize, náš cíl

Naší vizí a cílem je vybudovat/vytvořit diamant a poskytnout jeho sílu všem, kdo budou mít zájem. Tibeťané říkají diamantu „dordže“, což doslova znamená „Pán kamenů“. Je symbolem čistoty, průzračnosti, jasnosti a pevnosti - těch nejvyšších kvalit a možností aktivní lidské mysli. Takovou aktivitu, směřující k uzdravování, chceme vtělit do služeb, poskytovaných v KKPL. Budou placené, jak to odpovídá podmínkám a potřebám našeho světa, avšak nebude-li si člověk, který péči potřebuje, moci platbu dovolit, dostane se mu ošetření za domluvených zvýhodněných podmínek, v odůvodněných případech pak i zdarma.

Vaší pomoci si velmi vážíme

bottom of page