top of page

Moxa - rozproudění životní energie

Moxování, tedy přikládání koncentrovaného tepla k vybraným bodům a místům lidského těla, je metodou, která účinně uvolňuje blokády v proudění životní energie. V důsledku pak podporuje např. i správné proudění krve v těle. V tibetské medicíně není lhostejné, jakým způsobem je teplo vytvářeno. Přirozené spalování bylin, zformovaných ve zvláštních moxovacích kuželech, jejich specifická příprava, to vše má význam, hraje svou roli a tvoři umění svého druhu.

Kdy se Moxa používá?

Moxa se používá tam, kde může pomoci správně aktivovaný element ohně, což je celá škála případů:  při obtížném zažívání i bolestech hlavy, při všech neurologických problémech, při lymfatických potížích spojených s přebytkem a zadržováním tekutin, otocích a vodnatelnosti. Je účinnou pomocí i při artróze, artritidě, revmatismu a zánětech tkání v okolí kloubu.

KKPL_WEB_SHOTS-35.jpg
Moxibustion.jpg

Jak to funguje?

Teplo, které je vytvářené pomalým a mírným spalováním přesně zvolených bylin je přikládáno na určité body těla. Prohřívá a odstraňuje energetické blokády, obnovuje správné proudění krve a ulevuje od bolesti. Působení elementu ohně vyvažuje disharmonii, zapříčiněnou převahou ostatních elementů v určitých bodech.

Děkujeme za zájem! Brzy se ozveme!

bottom of page