top of page

Tibetská jóga - Naldžor

V tibetském buddhistickém pojetí se jóga užívá v meditačním soustředění, zvláště pak v rámci dlouhých meditačních ústraní, jako prostředek očištění a uvolnění těla, řeči a mysli. V jednodušší formě tyto zkušenosti a praxe převzala i tradiční tibetská medicína, aby využila jejich vnější ozdravný účinek.

Proč cvičit Naldžor?

Tibetská jóga – naldžor - spojuje v provázaném,  organickém celku cvičení těla, cvičení dechu a soustředění mysli. Propojuje tak všechny úrovně lidské bytosti a aktivuje je za účelem dosažení přirozené  rovnováhy vnitřní životní energie.

   Tělesné cvičení napomáhá uvolnění a vyvážení těla, které v tomto stavu umožňuje uvědomit si dech jako projev proudění životní energie. Cílem je harmonizace, uvedení této vnitřní životní síly do prvotní rovnováhy. Tato rovnováha vnitřní energie je pak zdrojem jak tělesného zdraví, tak i uvolnění a zjasnění mysli.

Head Stand Pose
Women Practicing Yoga

Jaké benefity nám Naldžor přinese?

Tibetská jóga naldžor působí ozdravně jak jako prevence a prostředek udržení zdraví, tak jako součást léčby. V těle působí vedle samozřejmého zlepšení pohyblivosti a ohebnosti i na harmonizaci krevního oběhu, účinek práce s dechem lze sledovat v očistném okysličování a vitalizaci organizmu, vedoucí až k aktivaci parasympatického nervstva  a zvyšování neuroplasticity mozku. Celková harmonizace vnitřního rytmického systému pomáhá u samého kořene a zdroje všech obtíží: pomáhá mysli překonat působení rušivých a negativních emocí – tj. hněvu, prřipoutanosti, pžepjaté touhy, zmatenosti atd. – a odstraňovat jejich následky.   

Děkujeme za zájem! Brzy se ozveme!

bottom of page