top of page

Tibetská jóga - Nedžang

Tzv. „tibetská léčebná jóga“, je speciální sestavou cvičení, která původně pochází z příprav pokročilých praktikujících buddhistické meditace. Tito tibetští jogíni („naldžorpové“) užívali toto cvičení k vyvážení vnitřní energie a k očištění jejích center a cest v těle. Jako výrazně účinná harmonizační metoda byla poté předána i starým tibetským lékařům, aby se stala prostředkem k obecnému léčení a prevenci nemocí.

Kdy se Nedžang praktikuje?

Nedžang tvoří dvacet čtyři tělesných cvičení s prvky sebemasáže, které stimulují a uvolňují celé tělo a působí postupně na všechny jeho složky a orgánové soustavy. Navazující dechové cvičení  toto stimulující působení ukotvuje v integrujícím celku proudění životní energie. Následuje meditace, která celou dosaženou harmonizaci spojuje s uvědoměním mysli. Působení a užitek nedžangu je tedy  komplexní, jde o celistvou harmonizaci a vitalizaci, vhodnou i k samostatnému procvičování.

KKPL_WEB_SHOTS-19.jpg
KKPL_WEB_SHOTS-10.jpg

Jaké jsou jeho účinky?

Soustava tibetské léčebné jógy „nedžang“ umožňuje osvojit si a potom i samostatně praktikovat komplexní očištění a uvolnění vnitřní životní energie v její organické celistvosti. Pomocí nedžangu můžeme sami pracovat na prevenci, stimulaci a udržení vlastního zdraví, třeba i s každodenní pravidelností.

Děkujeme za zájem! Brzy se ozveme!

bottom of page